Nasi uczniowie programują dla natury!
2026-05-20
Uczniowie z klasy 8b: Bartłomiej Rak, Wojciech Widacha oraz Kacper Wrzesień wzięli w dniu dzisiejszym udział w międzyszkolnym konkursie drużynowym „Miechowscy programiści zapraszają. EkoBots – kodujemy dla natury”. To wyjątkowe wydarzenie łączyło w tym roku wiedzę informatyczną z ekologią.
Nasza ekipa miała do dyspozycji profesjonalne stanowiska z planszami wyposażone w roboty Lego Spike oraz laptopy. Konkurs polegał na rozwiązywaniu zadań teoretycznych oraz programowaniu robotów na platformie Lego Education Spike według ściśle określonych instrukcji.
Choć wracamy bez miejsca na podium, zdobyte doświadczenie, techniczne umiejętności i świetna współpraca w zespole są dla nas największą wygraną. Rywalizacja na tak wysokim poziomie to duży krok naprzód dla naszych ósmoklasistów. Wielkie brawa dla naszej drużyny za godne reprezentowanie szkoły, kreatywność, zaangażowanie i walkę do samego końca!
Dziękujemy organizatorom SP nr 1 im. H. Sienkiewicza i LO im. T. Kościuszki w Miechowie za przygotowanie tak profesjonalnego turnieju.
B. Wilk