Turniej Pamięci – zajęcia podsumowujące
2026-05-04
Na ostatnich zajęciach realizowanej w szkole innowacji pedagogicznej pt.: „Pamięciowe supermoce – ucz się sprytnie i zostań bohaterem własnej nauki” odbył się w formie grywalizacji „Turniej Pamięci”.
Była to forma podsumowania, podczas której uczniowie wrócili do poznanych wcześniej metod i technik pamięciowych oraz mieli okazję ponownie wykorzystać je w praktyce.
Uczniowie, pracując w drużynach, wykonywali różnorodne ćwiczenia rozwijające pamięć i koncentrację. Zapamiętywali i odtwarzali listy słów z wykorzystaniem łańcucha skojarzeń, zapamiętywali ciąg cyfr przy użyciu technik mnemonicznych (system haków pamięciowych) oraz analizowali i zapamiętywali szczegóły ilustracji z zastosowaniem wyobraźni oraz metody loci.
Turniej miał charakter podsumowujący i utrwalający - pozwolił uczniom ponownie zastosować poznane strategie pamięciowe, a jednocześnie angażował ich do działania poprzez element rywalizacji i współpracy zespołowej.